Keratynowe prostowanie włosów

Wiele kobiet każdego dnia boryka się z ułożeniem swoich włosów. Niesforne kosmyki, nadmierne puszenie się czy niechciane loki często są powodem do zmartwień i wymagają sporo pracy o poranku. Panie uciekają się do różnych sztuczek, jednak najczęściej sięgają po prostownicę. Dokładne wyprostowanie włosów daje pożądany, jednak krótkotrwały efekt. Czasami jest tak, że włosy kręcą się i puszą po kilku godzinach, dlatego też fryzurę trudno jest utrzymać w odpowiednim ładzie.

Poza tym, że wykorzystywanie prostownicy daje krótkotrwały efekt, dodatkowo takie czynności niszczą włosy, prowadzają do ich przesuszenia i łamliwości. Panie, które chcą cieszyć się zdrowymi, pięknymi i gładkimi włosami powinny pomyśleć o innym, dającym doskonałe efekty zabiegu. Rozwiązaniem, które w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem jest keratynowe prostowanie włosów. Zabieg ten można wykonać w salonie fryzjerskim a także w domu po wcześniejszym zapoznaniu się z procedurą i zakupie odpowiednich preparatów. Koszt zabiegu uzależniony jest przede wszystkim od długości i gęstości włosów, a wycenę można otrzymać po konsultacji z fryzjerką.

W jaki sposób odbywa się zabieg?

W pierwszej kolejności głowę należy umyć specjalnie do tego przeznaczonym szamponem a następnie wysuszyć włosy ręcznikiem. Następnie nałożony zostaje preparat do prostowania włosów. Tutaj należy skupić się przede wszystkim na dokładności, aby posiadać pewność, że wszystkie pasma włosów zostały właściwie pokrycie. Po nałożeniu preparatu włosy należy dokładnie wysuszyć suszarką. Kolejnym etapem jest dokładne wyprostowanie włosów prostownicą, co ma na celu dokładne wprowadzenie preparatu do każdego pasma włosów. Włosy należy prostować małymi pasmami, przy temperaturze około 220-230 stopni, aby uzyskać pożądany efekt. Najlepiej jeśli zabieg zostanie wykonany przez osobę posiadającą doświadczenie i przeszkolenie, ponieważ niewłaściwe wykonanie zabiegu może przynieść odwrotne skutki i doprowadzić do zniszczenia włosów.

Jak zabieg wpływa na włosy?

Co ważne, zabieg keratynowego prostowania włosów ma na celu przede wszystkim odbudowę i regenerację włosów. Nadaje im objętości i blasku, a proste włosy są jedynie efektem ubocznym zabiegu. Panie, które decydują się nataki zabieg doceniają przede wszystkim fakt, że włosy są miękkie, zdrowie i proste, dzięki czemu nie trzeba sięgać po prostownicę, a przygotowanie właściwej fryzury zajmuje właściwie chwilę. Odpowiednio wykonany zabieg sprawia, że efektem można cieszyć się przez kilka miesięcy, później warto taki zabieg kolejny raz powtórzyć.