Strona główna
Pielęgnacja
Tutaj jesteś

Przetłuszczające się włosy

7 grudnia 2019

Przetłuszczające się włosy to problem, który dotyczyć może wielu osób. Trzeba przyznać, że w obecnych czasach wiele osób ma z tym problem. I nie łatwo można sobie z tym poradzić. Przetłuszczające się włosy to problem, który dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Panom również można przeszkadzać taki stan rzeczy. W szczególności, jeżeli na co dzień mają do czynienia z klientami lub tez reprezentują swoją firmę w inny sposób. Warto zadbać o swoje włosy.

A co powoduje nadmierne przetłuszczanie się włosów?

Gruczoły łojowe znajdujące się we włosach. Ich nadmierna aktywność sprawia, że nawet kilka godzin po umyciu włosy wyglądają nieświeżo. Wiele osób ma z tym problem przez co włosy muszą myć często, co może stanowić problem. W szczególności, jeżeli mówimy o kobietach z długimi włosami. Codzienne suszenie, układanie może z kolei prowadzić do tego, ze korzenie włosa będą się osłabiać w konsekwencji czego będą one wypadać. Jak więc widać przetłuszczające się włosy mogą być ogromnym problemem.

Jakie są więc sposoby na przetłuszczające się włosy?

Po pierwsze możemy sięgnąć po szampony, jakie bez problemu znajdziemy na półkach drogeryjnych. W obecnych czasach mamy ogromny dostęp do tego rodzaju środków na włosy. Nie każdy szampon jest jednak skuteczny. Równie dobrze można skorzystać z pomocy dermatologa, który pomoże dobrać nam jakieś środki medyczne hamujące aktywność gruczołów łojowych. Zanim jednak udamy się do lekarza możemy równie dobrze skorzystać z domowych sposobów, dzięki czemu uda nam się pozbyć problemu z przetłuszczającymi się włosami.

Jakie są te sposoby? Nasze babcie stosowały wcierkę z cytryny. Jest to zabieg, który można stosować raz w miesiącu. Jeżeli ktoś ma czas to może pozwolić sobie na stosowanie takiego zabiegu nawet dwa razy w miesiącu. Wyciśnięty sok z cytryny wystarczy wetrzeć w skórę głowy po czym należy go spłukać po dwudziestu minutach. Nie tylko powstrzymamy wydzielanie się sebum, ale również złagodzimy stany zapalne na skórze. Następną propozycją jest ocet jabłkowy pomieszany z przegotowaną wodą.

Najpierw myjemy włosy szamponem, a potem wcieramy ocet z wodą w skórę głowy. Po kilku minutach mieszankę spłukujemy. Jest to skuteczny sposób również na swędzenie skóry głowy. dobrym sposobem jest również maseczka z drożdży. 100 gram drożdży rozpuszcza się w mleku. Tak przygotowaną maseczkę pozostawia się na głowie przez 30 minut. Potem wszystko dokładnie spłukujemy i włosy myjemy normalnie szamponem ciesząc się ich odświeżonym wyglądem długi czas.

Redakcja salonfitness.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat mody, urody i życia miesza się w harmonijną symfonię inspiracji! Jesteśmy nie tylko przewodnikiem po najgorętszych trendach w modzie i najskuteczniejszych trikach w pielęgnacji, ale także kompanem w podróży po świecie stylu życia i osobistego rozwoju.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Szansa na zdrowie

22 listopada 2019

Jesteś zainteresowany reklamą?