Strona główna
Pielęgnacja
Tutaj jesteś

Szansa na zdrowie

22 listopada 2019

Wśród wielu sposobów na jednodniowy detoks organizmu można wymienić na przykład detoks poprzez jedzenie tylko i wyłącznie kaszy jaglanej. Kasza jaglana ma ogromnie pozytywny wpływ na nasz organizm. Wiele osób spożywa kaszę jaglaną podczas choroby ponieważ ma ona takie właściwości, że organizm produkuje mniej śluzu co oznacza łatwiejszy przebieg kataru na kaszlu. Kasza jaglana jest uznawana za cudowny lek, który skraca przebieg choroby. Oprócz kaszy jaglanej żadne inne ziarna nie mają takich właściwości. Trzeba też wspomnieć o tym, że kasza jaglana potrafi być wyjątkowo smacznym daniem, jeżeli jest odpowiednio przyrządzona. Oczywiście kiedy mówimy o detoksie może być mowa tylko i wyłącznie o kaszy ugotowanej na wodzie.

Zdrowe słodycze dla dzieci

Jednakże kiedy chcemy zrobić przyjemność swojemu dziecku możemy pomyśleć o kaszy jaglanej ugotowanej na mleku i o dodaniu cukru i cynamonu. Jeśli akurat pozbywamy się cukru ze swojej diety zamiast cukru może być ksylitol albo jakiś słodzik. Kiedy mówimy o jednodniowym detoksie organizmu bardzo często mamy na myśli spożywanie w tym dniu tylko i wyłącznie owocowych i warzywnych soków świeżo wyciskanych. Świeżo wyciskane owocowe i warzywne soki są bardzo popularną metodą detoksykacji organizmu w różnych kulturach i w dietach stworzonych przez różnych ludzi. Soki świeżo wyciskane niezależnie od tego czy są wyciskane z warzyw czy z owoców, mają bardzo mało kalorii, a przy tym dużo witamin i składników odżywczych.

Zdrowe odżywianie dla organizmu

Dzięki temu mogą dostarczyć organizmowi wiele pozytywnych składników. Organizm przyjmuje mało kalorii ale jest dobrze odżywiony. Różnego rodzaju posty obejmujące tylko i wyłącznie spożywanie świeżo wyciskanych soków są też polecane przy chorobach nowotworowych, oczywiście jest to raczej medycyna alternatywna niż medycyna akademicka, ponieważ żaden lekarz nie weźmie odpowiedzialności za takie zalecenia. W dzisiejszych czasach ludzie odżywiają się bardzo źle – oczywiście jest coraz więcej ludzi świadomych tego, że dieta ma bezpośrednie przełożenie na komfort życia, na wyniki badań i na zdrowie człowieka. Jednakże ciągle spędzamy za dużo czasu w pozycji siedzącej, za mało się ruszamy i jemy za mocno przetworzone jedzenie. Tego typu postawa prędzej czy później doprowadzi nas do choroby. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że jednodniowe detoksy naszego organizmu mogą niesamowicie nam pomóc i przynieść ulgę przeciążonej wątrobie, trzustce i całemu organizmowi. Dlatego dajmy sobie szanse i przeprowadźmy detoks zanim będzie za późno, dajmy sobie szansę na zdrowie.

Redakcja salonfitness.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat mody, urody i życia miesza się w harmonijną symfonię inspiracji! Jesteśmy nie tylko przewodnikiem po najgorętszych trendach w modzie i najskuteczniejszych trikach w pielęgnacji, ale także kompanem w podróży po świecie stylu życia i osobistego rozwoju.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Szansa na zdrowie

22 listopada 2019

Jesteś zainteresowany reklamą?