Strona główna
Pielęgnacja
Tutaj jesteś

Jak wyregulować brwi w domu?

15 listopada 2019

Brwi to bardzo ważny element naszej twarzy. Nie bez powodu znana jest opinia, że stanowią one ramę dla naszych oczu, idealnie je podkreślając. Przez dziesiątki lat stylizacja tych włosków przybierała różne oblicza. Niekiedy modne były bardzo cienkie, w kształcie łuku, innym razem natomiast zupełnie zapominano o tym, by je podkreślać. Obecnie brwi stanowią bardzo istotny element codziennego makijażu. Większość z nas nie może sobie nawet wyobrazić tego, by nie zaznaczyć ich linii. Warto zauważyć, że w ostatnich sezonach, stawia się przede wszystkim na naturalny efekt stylizacji brwi. Mocne kontury i ciemny kolor odeszły już w zapomnienie. Sprawdźmy, jak wyregulować brwi w domu oraz jak je malować, by wyglądały zjawiskowo.

Domowa regulacja brwi

Regulowanie brwi jest najważniejszym etapem ich stylizacji. Jeśli zrobimy to prawidłowo, codzienne podkreślanie ich zajmie nam dosłownie kilkadziesiąt sekund. Jak się do tego zabrać? To niezwykle proste, ponieważ nie musimy martwić się tym, by uzyskać określony kształt brwi. Ważne, aby pozostał on bowiem naturalny. Powinniśmy skupić się natomiast na pozbyciu się zbędnego owłosienia. Przy pomocy pęsety, usuńmy wszystkie pojedyncze włoski, które znajdują się poza naszym łukiem. Oczywiście bardzo istotne, aby wyrwać także te rosnące pomiędzy dwoma brwiami.

Stylizacja brwi

Odpowiadając na pytanie, jak wyregulować brwi w domu, nie możemy zapomnieć także o właściwej stylizacji. Wyrywanie włosków to jedno, aby jednak nasze naturalne brwi prezentowały się nieskazitelnie, należy je także przyciąć. Niezbędna będzie nam do tego szczoteczka do brwi lub bezbarwny żel do brwi oraz małe, bardzo precyzyjne nożyczki. Dokładnie oczyszczone włoski czeszemy do góry. Następnie przycinamy odrobinę włoski wychodzące poza naturalną linię.

Już odpowiedzieliśmy sobie na pytanie, jak wyregulować brwi w domu. Czas więc na makijaż. Malowanie brwi wymaga dużej wprawy, ponieważ łatwo tu o przerysowany efekt. W celu jego uniknięcia wybierajmy kosmetyki w naturalnych kolorach, nawet o ton jaśniejszych niż nasze włoski. Dzięki temu rezultat będzie doskonały. Możemy postawić na klasyczne kredki lub pomadę do brwi. Ta druga słynie ze swej trwałości, więc doskonale sprawdza się, gdy nosimy makijaż na twarzy przez wiele godzin. Receptą jest tu niewielka ilość produktu. Nakładamy go w miejscach, w których tworzą się prześwity. Możemy także delikatnie zaznaczyć kosmetykiem zewnętrzną linię. Efekt zawsze dobrze jest utrwalić za pomocą specjalnych żeli do brwi. U pań o naturalnie ciemnych włoskach, można pominąć malowanie i użyć jedynie takiego właśnie produktu.

Redakcja salonfitness.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat mody, urody i życia miesza się w harmonijną symfonię inspiracji! Jesteśmy nie tylko przewodnikiem po najgorętszych trendach w modzie i najskuteczniejszych trikach w pielęgnacji, ale także kompanem w podróży po świecie stylu życia i osobistego rozwoju.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Szansa na zdrowie

22 listopada 2019

Jesteś zainteresowany reklamą?