Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Czapka na głowę

7 grudnia 2019

Czasy dzieciństwa i czapka – co nam to przypomina? Będąc dzieckiem na pewno większość z nas nie lubiła nosić czapek. Chyba wiele osób przypomina sobie, jak mama i tata gonili nas z czapkami w ręce, a my woleliśmy jednak postawić na swoim. Szliśmy samodzielnie do szkoły i ledwo znikaliśmy rodzicom z pola widzenia, to czapka lądowała w kieszeni lub też w plecaku głęboko ukryta pod szkolnymi podręcznikami. W naszych głowach panowało przekonanie, że czapki noszą tylko gapy i ostatnie ofiary. Ten kto nie nosił czapki ten był cool? Tak, większość osób takie miało podejście, jeżeli chodziło o nakrycia głowy na zimę.

Jak namówić dziecko do noszenia czapki?

Czy dzisiaj to się zmieniło? Oczywiście, że nie. Jedynie co się zmieniło, to fakt, że dzisiaj my gonimy nasze dzieci za nakrycia głowy, a one? A one rzadko nas słuchają. Tak, nie myślmy sobie, że nasze dzieci są lepsze od nas, jednak co z tym poradzimy? Nic, przecież nie będziemy chodzić za naszymi pociechami krok w krok. Aczkolwiek należy powiedzieć, że niektóre dzieci chętniej noszą czapki, ponieważ na rynku można dostać tyle wspaniałych i modnych czapek, które nie będą uważane za szczyt gapiostwa. Nakrycia głowy na zimę są potrzebne i należy je nosić, dzięki czemu można zadbać o swoje zdrowie oraz przyjemne ciepło. Nie zapominajmy, że w zimie przez głowę do naszego organizmu dostaje się mnóstwo chorób i zarazków.

Czapka to podstawa!

Warto więc zadbać o to, aby je ograniczyć w możliwie największym stopniu. Pomóc mogą nam w tym czapki, które są naprawdę ciepłe. Na zimę warto wybierać wełniane okrycia głowy, które dają naprawdę przyjemne ciepło i powodują, że człowiek czuje się dzięki nim o wiele cieplej. Modnymi kolorami wełnianych czapek jest czerń lub srebro. Dodatkowo można zakupić białe czapki z puchatymi pomponami, które uwielbiane są przez wiele kobiet. Biały kolor można połączyć z modnymi srebrnymi dodatkami lub takimi w kolorze złota. Warto również połączyć biel z czernią.

Zawsze można postawić na jednolity kolor. Biel oraz czerń bez problemu dopasujemy do każdej stylizacji. Trochę gorzej będzie w przypadku innych kolorów. Jeżeli mamy kurtkę dla przykładu w kolorze fioletowym, zielonym, to czapkę warto wybrać w takim samym kolorze, aby w odpowiedni sposób dobrać do siebie stylizację. Nie zapominajmy, że takie czapki na zimę powinny okrywać uszy, dzięki czemu wiatr nie będzie się do nich przedostawał. Pomimo tego, że dzieci czapek nie lubią, to warto przekonać swoje pociechy do noszenia ich. Chociażbyśmy mieli wybrać model z ukochanymi przez nich bajkowymi bohaterami.

Redakcja salonfitness.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat mody, urody i życia miesza się w harmonijną symfonię inspiracji! Jesteśmy nie tylko przewodnikiem po najgorętszych trendach w modzie i najskuteczniejszych trikach w pielęgnacji, ale także kompanem w podróży po świecie stylu życia i osobistego rozwoju.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Mezoterapia
Leki OTC
Jak zostać fizjoterapeutą

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak zostać fizjoterapeutą