Stylizacje dla nauczycielki

Istnieje co najmniej kilka zwodów, w których trzeba zwracać uwagę na strój. Jednym z takich jest zawód nauczyciela. Sprawa mniej dotyczy uczących mężczyzn, a dużo bardziej nauczycielki. Jak więc ma ubierać się nauczycielka?

Jakie są stylizacje dla nauczycielki?

Rozpocząć trzeba od tego, że bycie nauczycielem zobowiązuje. Każdy nauczyciel niezależnie od płci i wieku uczniów powinien świecić dla nich przykładem, w tym także w ubiorze. Jest wiele rzeczy, które nie wypadają nauczycielowi, gdyż to właśnie on poza rodzicami kształtuje świadomość młodego człowieka. Ma on za zadanie wpajanie uczniom dobrych cech i zachować, a nie demoralizować młode pokolenie. Jest za to odpowiedzialny nie tylko przed organami nadrzędnymi, dziećmi i młodzieżą, czy rodzicami i całym społeczeństwem. Lecz również przed własnym sumieniem. I dlatego powinno cechować go dobre postępowanie nie tylko w pracy, lecz również w życiu prywatnym. Bo nie wypada, aby nauczyciel na przykład po lekcjach leżał w parku, bo jest pijany. Albo popalał trawkę na dyskotece w klubie. Takich przykładów można podawać wiele. Również strojem nie wolno demoralizować młodzieży. Dlatego stylizacje dla nauczycielki są tak ważne.

Stylizacja dla nauczyciela

Pan nauczyciel raczej nie ma możliwości demoralizacji strojem, lecz panie nauczycielki, jak najbardziej. Każda nauczycielka idąc do pracy powinna być ubrana w taki strój, który nie odsłania zbytnio nóg i piersi. A więc zero mini spódniczek. A tylko takie przed kolana. Niewskazane też jest rozpięcie bluzki tak, że widać stanik. Gdyż skoro widać biustonosz, to zazwyczaj widać i biust. Nauczycielce nie pasuje również ubierać się do pracy w zbyt obcisłe kreacje, który eksponują każdą część ciała. Niekoniecznie każda nauczycielka musi ubierać się jak stara babcia, lecz pewne normy powinna zachować. Gdyż uczniowie patrzą i obserwują. A niejednokrotnie także podglądają zbyt kuso ubrane nauczycielki.

Co potem niejednokrotnie jest powodem żartów, kpin, wyśmiewania, a nawet nakręcania filmików i wrzucania ich do sieci. Co niesie dla ucznia niemiłe konsekwencje. A dla nauczycielki wstyd, gdyż niejednokrotnie nagrane są takie szczegóły garderoby, które nie powinny być widoczne dla uczniów. Bo nauczyciel, to przecież zawód prestiżowy. Powinien być traktowany jako najważniejszy z zawodów, bo od nauczyciela wszystko się zaczyna. Nauczyciel kształci przyszłych prezydentów, ministrów, sędziów, księży, lekarzy, prawników, itd. Więc jest to najważniejszy zawód na świecie. I dlatego tym bardziej powinien być szanowany przez ogół, jak i przez samych nauczycieli.