Co zrobić, by długo wyglądać młodo?

Każda z nas marzy o pięknej, rozświetlonej cerze bez niedoskonałości. Jednak prawda jest taka, że niewiele z nas może się taką cerą poszczycić. Problemy z trądzikiem, szybko pokazujące się zmarszczki, przebarwienia, blizny i nierówności, suchość – to wszystko sprawia, że nierzadko wstydzimy się wychodzić z domu bez warstwy makijażu. Poprawa cery, jej stanu, jest czymś, czego bardzo pragniemy. Jak sobie pomóc, by poprawa cery była widoczna?
O dbanie o cerę należy zawsze zacząć od wewnątrz.

Trudno oczekiwać, by cera była ładna i promienista, jeżeli źle się odżywiamy, nie stosujemy suplementów diety, palimy papierosy i nadużywamy alkoholu. To co spożywamy, nasz tryb życia, ma ogromny wpływ na to, jak wygląda potem nasza skóra. Zadbanie o odpowiednią dietę i dopasowanie jej do naszych potrze, unikanie produktów śmieciowych i przetworzonych, picie dużej ilości czystej wody, to zawsze pierwszy krok do osiągnięcia pięknej skóry. Szczególnie sporo może pomóc w przypadku, gdy wciąż zmagamy się jako dorosłe osoby z niedoskonałościami trądzikowymi. Często wynikają one właśnie z nieprawidłowego odżywiania. Warto też zbadać swoje hormony – może okazać się, że masz początki jakiegoś schorzenia i wraz z wdrożeniem leczenia hormonalnego, poprawi się również stan cery.

Pielęgnowanie cery

Pielęgnacja to kolejna sprawa. Kosmetyki muszą być odpowiednio dobrane do potrzeb skóry. Warto postawić na kosmetyki naturalne, o prostych składach. Ważnym też jest to, by dbać o to, by skóra mogła wypocząć. Poprawa cery zawsze wiąże się z odpowiednim dbaniem o skórę, możemy tu wliczyć kilka czynników – zmywanie makijażu przed snem, nakładanie regeneracyjnych kremów na noc i nawilżających na dzień pod makijaż – to wszystko sprawi, że nasza skóra będzie się szybko regenerować, będzie odpowiednio nawilżona i wypoczęta, w efekcie czego będzie napięta i bez zmarszczek, a także mniej skłonna do przetłuszczania się, co zmniejszy szansę na stany zapalne i tworzenie się pryszczy.

Zdrowtony masaż

Jeżeli chcemy zachować jędrność skóry i jej gładkość, warto przeznaczyć dziesięć minut dziennie na masaże twarzy. Rytuał masaży twarzy może pomóc naszej skórze na zachowanie odpowiedniego ukrwienia a co za tym idzie, kolorytu, a także odpowiedniego napięcia mięśni, dzięki czemu dłużej zachowa młody, świeży wygląd. Masaże twarzy spowodują, że nastąpi poprawa cery nawet gdy już skóra była nieco zwiotczała.
Raz na jakiś czas warto też zainwestować w zabiegi kosmetyczne, które porządnie odżywią naszą cerę lub złuszczą stary naskórek, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.