Jak dbać o psa na wiosnę?

Wiosna to czas, w którym zaczynają rozwijać się pierwsze rośliny, w lasach robi się zielono. Wszystko zaczyna na nowo kwitnąć. Na wiosnę dostajemy dużo energii do życia, do działania. To w tym czasie przychodzi nam do głowy mnóstwo różnorodnych pomysłów na najbliższy czas. Wiosna to nie tylko czas, w którym my zaczynamy dbać o siebie i swoje zdrowie. Pamiętajcie, że w tym czasie trzeba też odpowiednio zadbać o swoje zwierzęta.

Jak zwiększyć aktywność?

Zima to czas, który sprzyja tyciu. Nie tylko ludzie to odczuwają, ale również zwierzęta w tym czasie przechodzą okres stagnacji. Spożywają bardziej obfite posiłki, zażywają mniej ruchu, więcej czasu poświęcają na sen w domowym zaciszu, gdzie jest im ciepło i przytulnie. Taki czas jest każdemu potrzebny, warto jednak pamiętać, aby pobudzić do aktywności nie tylko siebie, ale też swoje czworonogi. Gdy pierwsze promienie słońca zapukają do okien, a temperatura będzie zdecydowanie na plusie, należy od razu zabrać się do pracy.

Chcąc odchudzić psa, wychodzimy z nim na częstsze i zdecydowanie dłuższe spacery. Możemy zabrać go także na poranne lub wieczorne bieganie. Dodatkowo ograniczamy mu stopniowo ilość spożywanego pokarmu. 

Czym żywić psa w cieplejsze dni?

Wiosną, gdy wracamy do formy, trzeba zmienić sposób odżywiania zarówno u siebie, jak i u czworonogów. Wraz ze zwiększoną aktywnością fizyczną twój pies będzie potrzebował więcej energii. W tym przypadku wzbogać jego dietę o odpowiednie suplementy, które wzmocnią jego organizm i wpłyną odpowiednio na jego odporność. Pomogą w tym witaminy E i C. Możesz zacząć swojemu psu podawać także kwasy omega – 3, najwięcej będzie ich w tranie lub ziarnach soi. Smaczne i dobre jakościowo karmy można znaleźć na stronie naszego sklepu: https://www.pupilek.com.pl/Karma-dla-psa-c38. Mają one pozytywny wpływ również na skórę czworonogów i ich sierść.

Jakie zabiegi pielęgnacyjne pomogą psu odzyskać formę?

Bardzo ważnym elementem w odzyskiwaniu formy na wiosnę są też zabiegi pielęgnacyjne. W pierwsze cieplejsze dni poświeć więcej czasu na dokładne wyczesywanie pupilowi sierści. Sierść po zimie bywa przesuszona, skołtuniona i może się szybko przetłuszczać. Psy z długo sierścią mogą w okresie zimy bardzo zarosnąć, co wiąże się z wizytą u psiego fryzjera. W momencie nadejścia cieplejszych dni warto pomyśleć o kąpieli i umyć swojemu psu dokładnie sierść, uszy, oczy i zęby. Od wczesnej wiosny psy są narażone na atak pasożytów między innymi kleszczy lub pcheł. Podczas wiosennej pielęgnacji należy również to uwzględnić i zaopatrzyć się w odpowiednio preparaty chroniące.