Czy każdy może pływać?

Przygodę z pływaniem może zacząć każdy. Już od samych narodzin noworodek doświadcza pierwszego kontaktu z wodą, dziecko przychodzi na świat w środowisku, które niewiele różni się od tego w jakim przebywało przez dziewięć miesięcy w łonie matki.

Korzyści z pływania

W późniejszym etapie rozwoju dziecka, możemy wymienić dużo korzyści z pływania-przede wszystkim zajęcia w basenie pozwolą skorygować nieprawidłową postawę ciała, rozwiną mięśnie, a poprzez zabawę z nurkowaniem wytrenują płuca, ich wydolność na wiele lat.
Przyszłę mamy także powinny pomyśleć o wykupieniu karnetu na basen. Ten rodzaj aktywności w ciąży łączy przyjemne z pożytecznym, już samo zanurzenie w wodzie sprawia, że kobieta czuje się na odprężoną a przy tym wzmacnia jej mięśnie i przynosi ulgę już nieco obciążonym stawom. Wcale nie musimy przepłynąć maratonu ani bić rekordów, spokojne leżenie na plecach pomoże zlikwidować nam dokuczliwe bóle pleców i kręgosłupa. Wybór stylu pływania jest dowolny, jedynie trzeba uważać na pływanie „motylkiem”, które może wywołać niepotrzebne skurcze macicy.

Przyjemność z pływania docenią także osoby starsze

Dla seniorów wiele ruchów wykonywanych w wodzie jest o wiele łatwiejsze niż poza basenem. Coraz bardziej popularną alternatywą są zajęcia grupowe z aerobiku. Taka forma fitnessu poprawi ogólną kondycję fizyczną i psychiczną a przy tym wzmocni koordynację ruchową. Ważną zaletą jest fakt, że osoby po ukończeniu 60 roku życia uprawnione są do korzystania z ofert zniżkowych przygotowanych przez większość ośrodków w naszych miastach.
Wniosek jest jeden pływanie nie zna wieku, przynosi wiele korzyści tym najmłodszym jak i dorosłym i seniorom.

zdrowe-miesnie.pl