Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Z wizytą w sklepie z frisbee, czyli o tym, jak kupić dobry dysk?

23 marca 2021 frisbee

Jest wiele sposobów na spędzanie wolnego czasu, jednak to aktywny wypoczynek zaliczany jest do najbardziej wartościowych form. Zwłaszcza, że może przyjmować rozmaite postacie. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się rzucanie dyskiem, czyli frisbee. Niejeden sklep, zarówno stacjonarny, jak i internetowy posiada je w swojej ofercie. Rodzi się zatem pytanie, jak wybrać najlepszy?

Co to jest?

Frisbee to nazwa aktywności ruchowej, która polega na rzucaniu okrągłym, plastikowym dyskiem. Stanowi polecane rozwiązanie na zabawę towarzyską ze znajomymi i rodziną, zarówno w przydomowym ogrodzie, jak również w parku czy na plaży. Gdzie kupić frisbee? Wiele sklepów oferuje je w swoim asortymencie, najczęściej są to te, które zajmują się sprzedażą sprzętu sportowego.

Na co zwracać uwagę przy wyborze frisbee?

Sklepy oferują szeroki wybór dysków. Aby jednak wybrać najlepszy, warto zapoznać się z podstawowymi czynnikami warunkującymi satysfakcję z użytkowania. Do jednych z najważniejszych należy zaliczyć wagę i wielkość. Oba te kryteria powinny być dostosowane do umiejętności i stopnia zaawansowania. Osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z tym dyskiem, powinny zdecydować się na małe modele, a dopiero z czasem mogą próbować z większymi.

Kolejnym czynnikiem jest twardość. Frisbee sklep oferuje różnorodne dyski. Jednak w tym przypadku, podobnie jak z wagą i wielkością, warto wybierać modele o mniejszej wadze, które są łatwiejsze w operowaniu – zwłaszcza dla początkujących użytkowników.

W dalszej kolejności warto wymienić krawędź dysku. Generalnie, im głębszy rant, tym dysk dłużej będzie utrzymywać się w powietrzu. I odwrotnie, płytki rant sprawi, że frisbee szybko znajdzie się na ziemi.

Jak zacząć zabawę z dyskiem?

Nie wystarczy udać się do sklepu z frisbee, aby rozpocząć zabawę. Warto wcześniej poćwiczyć umiejętność rzucania i łapania, np. w parach, aby dopiero potem zacząć grę w większej grupie. Początkowo można oddalić się na niewielką odległość, aby później stopniowo zwiększać dystans. Dużym ułatwieniem dla początkujących mogą być poradniki zawarte w sieci, które – krok po kroku – wyjaśniają, jak trenować i nabywać nowe umiejętności.

Zagrajmy we frisbee – na kilka sposobów!

Dyskiem można rzucać nie tylko między sobą. Alternatywą jest również jedna z gier, tzw. freestyle frisbee, która polega na wykonywaniu rozmaitych trików z jego udziałem. Może to być podrzucanie, rotacje czy kręcenie. To jednak nie koniec możliwości. W grę można zaangażować więcej osób, aby tym sposobem rozpocząć rozgrywkę ultimate frisbee. To rodzaj gry zespołowej, łączącej elementy koszykówki, z piłką nożną, piłką ręczną oraz rugby.

Redakcja salonfitness.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat mody, urody i życia miesza się w harmonijną symfonię inspiracji! Jesteśmy nie tylko przewodnikiem po najgorętszych trendach w modzie i najskuteczniejszych trikach w pielęgnacji, ale także kompanem w podróży po świecie stylu życia i osobistego rozwoju.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Mezoterapia
Leki OTC
Jak zostać fizjoterapeutą

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak zostać fizjoterapeutą