Jak powinna się ubierać kobieta o budowie gruszki?

Sylwetka kobiet o sylwetce w kształcie gruszki charakteryzuje się przede wszystkim wąskimi ramionami, wąską talią, małym biustem, szerokimi biodrami, a także pełnymi udami. Ponadto koniecznie trzeba zaznaczyć, że kontrast dodatkowo jest odpowiedzialny za optyczne uwydatnienie dołu sylwetki. Kluczem do sukcesu przedstawicielek płci pięknej posiadających taki typ budowy powinno być zatem odpowiednie zrównoważanie dysproporcji.

Typ gruszka jak się ubierać?

Najbardziej istotne w stylizacjach przedstawicielek płci pięknej o figurze gruszki są fasony, które umiejętnie dobrane umożliwią na odwrócenie uwagi od bardzo mocno zarysowanego dołu. Możliwe jest to do uzyskania nie tylko przez zamaskowanie krągłości, które występują na linii bioder, ale również przez uwypuklenie małego biustu i wąskich ramion. Jeżeli kobieta odpowiednio dobierze ubrania będzie mogła sprawić, że figura zdecydowanie bardziej będzie przypominała pożądaną klepsydrę. W jaki sposób przedstawicielka płci pięknej może uzyskać taki rezultat?

Jakie ubrania będą najlepszym rozwiązaniem dla kobiet posiadających figurę gruszki?

Zdecydowanie najlepszą opcją dla kobiet posiadających taką budowę ciała będą bluzki z dekoltem w łódkę, są one w stanie poszerzyć ramiona. Warto zdecydować się na ubrania z różnego rodzaju detalami, do których należy zaliczyć falbanki czy inne ozdoby, które mogą być umiejscowione na dekolcie. Niezwykle istotne znaczenie powinna mieć również dolna część stylizacji. Świetnym rozwiązaniem mogą być eleganckie spodnie z kantem, warto pamiętać, aby były jeszcze w jednolitych i ciemnych kolorach.

Jakie będą najlepsze dodatki dla kobiet posiadających figurę gruszki?

Przedstawicielkom płci pięknej posiadających taką sylwetkę rekomendowane jest skupienie się przede wszystkim na górnej części stylizacji. Paniom zalecane jest pomaganie sobie różnego rodzaju dodatkami. Warto zdecydować się na ozdoby na dekolcie zamiast żabotu. Doskonale egzamin zda także okazały naszyjnik czy wisior na łańcuszku.

Jakich ubrań powinny wystrzegać się panie posiadające figurę gruszki?

Panie posiadające omawiany typ figury, które nie są zainteresowane dodatkowym podkreśleniem swoich krągłych bioder powinny przede wszystkim zrezygnować z ołówkowych spódnic czy spodni rurek. Należy do nich koniecznie zaliczyć spodnie z licznymi przetarciami, które będą optycznie poszerzać sylwetkę. Nie są przez stylistów rekomendowane również wszystkie ubrania, które mogłyby przyczynić się do opinania bioder, co w konsekwencji doprowadziłoby do ich uwydatniania.