Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Jak się przygotować na wakacje z psem?

16 lipca 2021 wakacje z psem


Lato jest najbardziej wyczekiwaną porą roku przez wszystkich. Od dzieci po starszych ludzi. Ciepła pogoda poprawia nastrój, mobilizuje do wyjścia z domu oraz wyjechania w wakacyjną podróż. Wakacje w miłym gronie to podstawa, ale czasami zdarzają się dość długie wyjazdy, które skutkują długą rozłąką z naszymi czworonogami. Nie każdy jest w stanie znaleźć osobę, która będzie zajmować się psem w czasie naszej nieobecności. Innym razem taka długa nieobecność powoduje tęsknotę, nie tylko u zwierzaka, ale i właściciela. Z tego powodu coraz modniejsze stają się wakacje z psem. To dobra okazja, by dostarczyć swojemu psiakowi trochę ruchu i świeżego powietrza, gdy na co dzień mieszka się w zatłoczonym mieście oraz bloku. Jak jednak przygotować się na wakacje z psem? Wiadomym jest, że w tym przypadku trzeba pomyśleć o wszystkim. Mowa tu o potrzebach pieska w trakcie podróży, ale i o tym, że w miejscu zakwaterowania można zatrzymać się razem ze zwierzakiem. Nie ma co ukrywać, że najlepsze wakacje z psem, to te na łonie natury. Wyjazd nad morze, namiot albo kemping to idealna okazja do zabrania ze sobą psiaka. Nie trzeba wtedy martwić się o pozwolenia na przebywanie pieska na danym terenie albo jego potrzeby. Piesek świetnie się będzie bawił w wodzie oraz biegał po trawie, a w trakcie zmęczenia ułoży się koło namiotu. W przypadku wyjazdu do hotelu warto przyjrzeć się ofercie dla zwierząt. Nierzadko zdarza się, że są one mile widziane, ale należy wtedy o tym uprzednio uprzedzić personel. Wtedy pokój będzie dostosowany również do pieska, który będzie miał tam dla siebie kącik.
Sama kwestia zakwaterowania nie jest jednak tak uciążliwa jak podróż. W trakcie jazdy samochodem łatwiej jest zapanować nad psem, który ułożony na podłodze albo siedzeniu, może zostać przypilnowany przez pasażerów samochodu. Wtedy należy pamiętać o dobrym przewietrzeniu samochodu, dość częstym otwieraniu okna oraz robieniu przerw, które przydadzą się nie tylko dla psiaka, ale i reszty pasażerów. Co jednak z psem w pociągu? PKP ma jasne zasady, co do tego jak powinno obchodzić się z psem w pociągu. Małe psiaki powinny zostać umieszczone w transporterach. To nie jest większy problem, ale również wtedy nie należy wybierać zbyt dalekich podróży. Na wakacje z psem pociągiem powinno się jeździć gdzieś stosunkowo niedaleko, co zapewni komfort i bezpieczeństwo nie tylko psu i sobie, ale i innym osobom w otoczeniu. Większe psy muszą być trzymane na smyczy, posiadać kaganiec oraz aktualne zaświadczenie o zaszczepieniu na wściekliznę. Do wymogów zalicza się również zakupienie osobnego biletu dla dużego psa.

Przeczytaj więcej na ostre-ciecie.pl

Redakcja salonfitness.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat mody, urody i życia miesza się w harmonijną symfonię inspiracji! Jesteśmy nie tylko przewodnikiem po najgorętszych trendach w modzie i najskuteczniejszych trikach w pielęgnacji, ale także kompanem w podróży po świecie stylu życia i osobistego rozwoju.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

wakacje z psem
jaki chleb najzdrowszy

Jesteś zainteresowany reklamą?