Strona główna
Pielęgnacja
Tutaj jesteś

Jak radzić sobie z oklapniętymi włosami?

15 listopada 2019

Nie ma chyba nic gorszego dla każdej kobiety, niż nieestetycznie wyglądające, oklapnięte włosy. Przyklap na głowie sprawia, że wyglądamy starzej, głowa i twarz wydają się mieć dziwny kształt, a włosy wyglądają na niezdrowe, rzadkie, przetłuszczone. Oklapnięte włosy to zmora wielu z nas, a zwłaszcza wtedy, gdy ma się krótkie włosy i zależy nam na nadaniu im dodatkowej objętości, by wyglądały estetycznie. Da się jednak temu zaradzić. Istnieje niejeden sposób na oklapnięte włosy – warto przetestować ich więcej, aby wybrać najlepszy dla siebie.

Kosmetyki na objętość

Pierwszym jest używanie stylizatorów do włosy na ich uniesienie od nasady. Na rynku istnieje wiele takich specyfików, pianek, lakierów, które wtarte w wilgotne włosy po umyciu sprawią, że po wysuszeniu włosów będą one ładnie uniesione od nasady, dzięki czemu zyskają one na wrażeniu objętości i estetyce. Będą się dzięki temu też mniej przetłuszczały. Taki jest pierwszy i najbardziej chyba oczywisty sposób na oklapnięte włosy.

Kolejny, równie prosty – mechaniczna stylizacja. Tutaj opcji jest więcej – można nawijać włosy na gruby wałek w trakcie suszenia, aby odbiły się u nasady. Jest to nieco bardziej czasochłonne, ale daje dobre efekty. Fryzjerzy zalecają również, zwłaszcza gdy ma się krótsze włosy, suszenie włosów głową do dołu. Jest to bardzo dobry sposób na oklapnięte włosy – odbijają się wtedy same u nasady. Plusem tej metody jest to, że jest mniej czasochłonna od nawijania ich na wałki. Efekt po takim suszeniu jest bardzo naturalny, niejednokrotnie bardziej naturalny niż w przypadku stosowania wałków. Są takie rodzaje włosów, przy których ta metoda wystarcza i nie potrzeba potem nawet zbyt wielu stylizatorów, albo nawet i wcale – fryzura sama się już później trzeba. Jednak istnieją rodzaje włosów, przy których ta metoda się nie sprawdzi, gdyż suszenie głową do dołu spowoduje pojawienie się puchu na głowie. Trzeba poeksperymentować by wybrać metodę najlepszą dla siebie.

Szampony na objętość

Kolejny sposób na oklapnięte włosy to mycie odpowiednimi szamponami. Jeżeli masz problem z objętością, może warto wybierać szampony specjalnie przeznaczone dla włosów oklapniętych – zawierają one specjalne składniki które pomagając unieść włosy od nasady. Dla ludzi bardziej eko fajną metodą może się okazać mycie włosów mąką żytnią – tak, to naprawdę dobry sposób! Unikamy wtedy silnych detergentów, a mąka żytnia ładnie oczyści nasze włosy, przedłuży ich świeżość i pozostawi je pięknie odbite od nasady. To bardzo naturalna metoda mycia włosów, która znajduje wiele zwolenników.

Redakcja salonfitness.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat mody, urody i życia miesza się w harmonijną symfonię inspiracji! Jesteśmy nie tylko przewodnikiem po najgorętszych trendach w modzie i najskuteczniejszych trikach w pielęgnacji, ale także kompanem w podróży po świecie stylu życia i osobistego rozwoju.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Szansa na zdrowie

22 listopada 2019

Jesteś zainteresowany reklamą?