Strona główna
Pielęgnacja
Tutaj jesteś

Etapy zapuszczania włosów

24 października 2019

Krótkie fryzury są ostatnio na topie i wiele dziewczyn, zwłaszcza tych ceniących sobie wygodę, decyduje się na nie w ostatnim czasie, jednakże nie da się ukryć, że to długie pasma prezentują się znacznie bardziej kobieco i zmysłowo. Nieraz trudno je jednak uzyskać. Proces zapuszczania włosów wymaga czasu i sporego podkładu cierpliwości. Trzeba jednak jakoś przez niego przejść, aby upragniony efekt ostatecznie osiągnąć. Jak zatem wyglądają poszczególne etapy zapuszczania włosów i jak można je sobie ułatwić?

Etap przejściowy – wolno do skutku

Etap przejściowy, podczas którego włosy powoli rosną, dla wielu kobiet bywa na tyle irytujący, że czasem rezygnują one ze swoich planów i postanawiają obciąć denerwujące je kłaki. Wszystko można jednak wytrzymać. Wystarczy skorzystać z kilku bezcennych rad fryzjerów, które szczególnie dobrze sprawdzają się podczas zapuszczania włosów. Pierwszy z nich mówi o tym, aby kosmyki regularnie przycinać. Teoretycznie najszybciej będą one rosły w momencie, gdy kobieta zostawi je w spokoju i po prostu pozwoli im się rozwijać na długość, ale jednak regularne wizyty w salonach fryzjerskich są czymś absolutnie niezbędnym. Nie należy z nich rezygnować. Dobrze przycięty włos sam będzie się świetnie układać, niezależnie od tego, jaką osiągnął właśnie długość. Fryzjer zawsze może też doradzić w czymś swojej klientce – np. odnośnie preparatów kosmetycznych, z których powinna ona korzystać.

Co zrobić z zapuszczonymi włosami?

Włosy długie wymagają też bardziej dosadnej i profesjonalnej pielęgnacji. Przechodząc przez różne etapy zapuszczania włosów, szybko można dostrzec, że w momencie, w którym zaczynają one równać się z ramionami, stają się najbardziej niesforne. Trudno jakkolwiek sobie z nimi poradzić. Końcówki wyginają się we wszystkie strony, stają się cienkie i połamane, a jednocześnie mogą się przesuszać, co negatywnie wpływa na wygląd całej fryzury. Jak zatem zająć się długimi włosami? Z całą pewnością będą one wymagać dogłębnego nawilżenia i odżywienia. Zwykła odżywka w sprayu na pewno tutaj nie wystarczy. Warto zatem zainteresować się tematem pielęgnowania długich włosów na poważnie i np. regularnie wykonywać zabieg olejowania, który fantastycznie odżywia włos od wewnątrz.

Istnieje też jeszcze jeden sposób, który pozwala ominąć wszystkie nieprzyjemne etapy zapuszczania włosów. A jest nim… dopinanie sztucznych pasm. To zabieg fryzjerski, z którego regularnie korzystają wszystkie gwiazdy Hollywood. Pozwala on na osiągnięcie długich włosów w przeciągu jednego dnia, przy czym efekt nie jest trwały, bo doczepione pasma zawsze można ściągnąć.

Redakcja salonfitness.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat mody, urody i życia miesza się w harmonijną symfonię inspiracji! Jesteśmy nie tylko przewodnikiem po najgorętszych trendach w modzie i najskuteczniejszych trikach w pielęgnacji, ale także kompanem w podróży po świecie stylu życia i osobistego rozwoju.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Szansa na zdrowie

22 listopada 2019

Jesteś zainteresowany reklamą?