Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Dbanie i tatuaże

18 października 2019

Tatuaże dzisiaj nosi wiele osób, niektórzy prezentują ogromne rysunki na ciele a inni preferują skromne małe obrazki, najczęściej umieszczone w intymnych częściach ciała. Jednak wytatuowanie się nie oznacza, że spełniliśmy już swoje marzenie i więcej o tatuaż nie musimy już dbać. Tatuaże też wymagają by o nie zadbać, jest to podstawowy warunek, by zawsze dobrze prezentowały się na naszym ciele. Dlatego na rynku dostępne są specjalne kosmetyki do tatuażu. To właśnie dzięki odpowiednim kosmetykom tatuaż zawsze będzie wyglądał świeżo, jego kolory nie wyblakną a cały rysunek będzie cieszył jego właściciela przez długie lata. Oferowanych produktów jest bardzo dużo, różnego rodzaju kremy, masła, żele czyszczące tatuaż, kremy z filtrem na słońce, przeznaczone specjalnie do tatuaży czy balsamy specjalnie odświeżające koloryt tatuażu.

Pielęgnacja tatuaży

Pielęgnacja skóry wytatuowanej jest tak samo ważna jak pielęgnacja skóry bez tatuaży. Wśród kosmetyków są produkty odpowiednie dla tatuaży świeżych, dopiero co wykonanych jak i tych, które już są na skórze przez długi czas. Kremy, maści, żele czy masła należy mocno wcierać zarówno rano jak i wieczorem. Wiele zawartych substancji w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji skóry z tatuażami działa przeciwgrzybiczo, nawilża skórę, przyśpiesza gojenie, zmniejsza uczucie pieczenia skóry czy zabezpiecza przed infekcjami. Kosmetyki na tatuaże, które są na skórze już przez jakiś czas potrafią dbać o koloryt rysunków na skórze. Przez cały czas ich używania sprawiają, że kolory są świeże i cały tatuaż wygląda tak jak by był niedawno zrobiony.

Do mycia i do codziennej higieny ciała wytatuowanego przeznaczone są specjalne mydła w płynie lub w kostkach. Mydła mają w sobie dodatki hipoalergiczne, które zapobiegają drażnieniu skóry w miejscach gdzie znajdują się tatuaże. Czasami dodaje się srebro koloidalne, które zwalcza bakterie, grzyby i różnego rodzaju wirusy, które przy nowych tatuażach mogą spowodować różnego rodzaju infekcje i stany zapalne.
Na rynku dostępne są również specjalne olejki, których aplikacje na tatuaż na skórze spowodują, że stanie się on jaśniejszy, bardziej błyszczący i wciąż będzie sprawiał wrażenie nowego.

Do ich produkcji używa się olei:

  • shea z afrykańskiego drzewa,
  • z migdałów.
  • z moreli,
  • z kokosów,
  • z aloesa,
  • z orzechów Macadamia.

Kosmetyki przeznaczone do tatuażu nie posiadają konserwantów, sztucznych barwników, są wykonane na bazie składników naturalnych i są najczęściej czysto wegańskie. Wszystkie są przebadane dermatologicznie.

Redakcja salonfitness.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat mody, urody i życia miesza się w harmonijną symfonię inspiracji! Jesteśmy nie tylko przewodnikiem po najgorętszych trendach w modzie i najskuteczniejszych trikach w pielęgnacji, ale także kompanem w podróży po świecie stylu życia i osobistego rozwoju.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Mezoterapia
Leki OTC
Jak zostać fizjoterapeutą

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak zostać fizjoterapeutą