Jak zapuścić włosy?

Nic tak nie dodaje kobiecie urody jak długie i zadbane włosy. Lśniące pasma owijające twarz z każdej strony potrafią być świetnym wabikiem na mężczyzn, ale też sposobem na podwyższenie własnej samooceny. W ciągu ostatnich paru lat bardzo modne były krótkie fryzury, jednakże teraz następuje powrót długich włosów, którym nigdy nie można odmówić kobiecości. Jak jednak je uzyskać? Jak zapuścić włosy? Wbrew pozorom każda kobieta jest w stanie to zrobić. Wystarczy odrobina samozaparcia, które pozwoli wytrwać w pewnych postanowieniach.

Skóra głowy przy zapuszczaniu włosów

Krokiem pierwszym umożliwiającym zapuszczenie włosów jest szczególna dbałość o skórę głowy. Podstawowym błędem będzie bowiem skoncentrowanie się na samych włosach. Popełniają go niemalże wszystkie kobiety. Gdy chcą zapuścić kosmyki, najczęściej od razu biegnąc do drogerii lub sklepu z kosmetykami i wykupują sto tysięcy preparatów przeznaczonych do pielęgnacji włosów, by następnie codziennie obciążać nimi przemęczone pasma. Nie tędy droga. Lepiej skupić się na skórze głowy, niżeli na włosach. Każdy kosmyk wyrasta bowiem z cebulki, a ta z kolei zlokalizowana jest tuż pod skórą głowy. Należy ją stymulować i pobudzać do wzrostu, by włosy rosły szybciej. A jak to zrobić? Istnieje na to wiele sposobów. Niektóre sprawdzają się lepiej, inne gorzej, dlatego warto po prostu przetestować je na sobie.

Zabiegi na skórę głowy

Jak zapuścić włosy, dbając o skórę głowy? Bardzo dobrze sprawdzą się tutaj m.in. masaże. Każda kobieta zdoła je bez problemu wykonać. Nie trzeba nawet robić tego ręcznie, co wymaga jednak pewnej wprawy, bo w aptekach i sklepach z kosmetykami dostępne są już specjalne masażery do skóry głowy, które przypominają drzewko składające się z cienkich, metalowych pręcików. Kosztują grosze, a dają zniewalające efekty. Należy jednak korzystać z nich regularnie, by te rezultaty móc zauważyć. Masaż powinien być wykonywany codziennie i to przynajmniej przez kilka minut. Raz w tygodniu warto natomiast wykonać dogłębny peeling skóry głowy, by dokładnie oczyścić ją z resztek kosmetyków i preparatów oraz jeszcze bardziej pobudzić cebulki włosów. Regularność w pielęgnacji do podstawa. Bez niej nie ma co liczyć na jakiekolwiek efekty.

Warto wspomnieć o jeszcze jednym błędzie, który uniemożliwia wielu kobietom zapuszczenie włosów. Otóż zewsząd mówi się o tym, by regularnie podcinać końcówki i robić to przynajmniej raz na dwa miesiące. Niby to dobra tendencja, ale jednak poprzez taką częstotliwość przycinania końcówek nie da się szybko zapuścić włosów. Czasem trzeba się więc poświęcić, czyli rzadziej odwiedzać gabinet fryzjerski.