Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak dbać o świeży tatuaż?

12 października 2019

Stało się. Nareszcie udało ci się zrealizować swój plan sprzed wielu lat, czyli zrobić pierwszy tatuaż, o którym marzyłeś już od dawna. Na pewno jesteś zachwycony jego wyglądem, bo w końcu sam mogłeś wybrać, co takiego pojawi się na twoim ciele, ale jeśli chcesz, aby ten wygląd tatuażu się nie zmieniał, musisz o niego właściwie zadbać. A jak dbać o świeży tatuaż? Co zrobić, by optymalnie się on goił? Jak działać, aby zachować maksymalną intensywność kolorów, jeśli tylko się na nie zdecydowałeś? Zaraz wszystkiego będziesz mógł się dowiedzieć.

Pielęgnacja tatuażu po zabiegu

Najpierw zajmij się kwestią dbania o tatuaż na kilka godzin po wykonaniu zabiegu. Opuszczając salon, powinieneś już wiedzieć dokładnie, co masz robić ze swoją ręką bądź innym miejscem ciała, na którym zagościł nowy rysunek. W teorii tatuator ma obowiązek poinformować cię o wszystkim, ale mogło zdarzyć się tak, że byłeś na tyle zestresowany, iż nic do ciebie nie docierało i teraz nic już nie pamiętasz. O nic się nie martw. Przede wszystkim zachowaj spokój. Pamiętaj, że twój organizm po tatuowaniu jest wyczerpany, dlatego powinieneś pozwolić mu odpocząć, by szybciej zregenerował siły. W żadnym wypadku nie wykonuj teraz żadnego cięższego wysiłku fizycznego. Najlepiej udaj się prosto do domu i tam zajmij się odpoczynkiem. Po drodze możesz jeszcze wstąpić do apteki. Potrzebujesz bowiem kilku preparatów pielęgnacyjnych.

Świeża rana po tatuażu

W miejscu, w którym tatuowałeś sobie wybrany obrazek, już teraz zaczyna robić się rana – powinieneś pozwolić jej się zagoić i jak najbardziej wspomóc ten proces. Jak dbać o świeży tatuaż? Na pewno musisz zakupić dobry preparat nawilżający. Tatuator sam powinien polecić ci jakąś markę, ale jeśli jej nie masz, zawsze możesz poszukać właściwych kosmetyków przez Internet. Zajrzyj na różne fora, a na pewno dowiesz się, który z wybranych preparatów najefektywniej przyspieszy proces gojenia. Od razu kup dwa opakowania produktu. Jeden może ci nie wystarczyć. Tatuaż powinieneś bowiem smarować przynajmniej kilka razy na dzień, nakładając na niego grubszą warstwę kremu przed nocą. W pierwszym dniu możesz również owinąć go świeżą folią przed udaniem się do łóżka. Dzięki temu lepiej go zabezpieczysz.

Jest jeszcze jedna, bardzo ważna zasada, której w żadnym wypadku nie wolno ci złamać – pod żadnym pozorem nie drap tatuażu i miejsc występujących wokół niego. Nie będzie to łatwe. Gojąca się rana na pewno szybko zacznie swędzieć. Musisz się jednak powstrzymać od drapania, bo w przeciwnym wypadku twój tatuaż po zagojeniu nie będzie prezentować się dobrze.

Redakcja salonfitness.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat mody, urody i życia miesza się w harmonijną symfonię inspiracji! Jesteśmy nie tylko przewodnikiem po najgorętszych trendach w modzie i najskuteczniejszych trikach w pielęgnacji, ale także kompanem w podróży po świecie stylu życia i osobistego rozwoju.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Mezoterapia
Leki OTC
Jak zostać fizjoterapeutą

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak zostać fizjoterapeutą