Strona główna
Pielęgnacja
Tutaj jesteś

Dlaczego warto olejować włosy?

7 października 2019

Każdy z nas marzy o przepięknych, zadbanych włosach, łatwych w stylizacji, wyglądających dobrze przy każdej okazji i pogodzie. Trzeba się nieco napracować, by osiągnąć taki efekt – oprócz stylizacji, za każdymi pięknymi włosami stoi też odpowiednia ich pielęgnacja. Jak dbać o włosy, by były piękne i lśniące? Jest kilka tego elementów.

Jak dbać o włosy?

Po pierwsze – sam szampon nie wystarczy! Po każdym myciu należy zastosować odżywkę lub maskę do włosów. Rolą szamponu jest jedynie oczyszczenie skóry głowy i włosów z nadmiaru tłuszczu i innych zanieczyszczeń. Dlatego szampon musi być przede wszystkim dobrany do potrzeb skóry głowy. Jedni ludzie potrzebują delikatnych szamponów, zawierających łagodne detergenty, u innych lepiej sprawdzą się te mocniejsze. Niezależnie od tego jakiego szamponu używasz, zawsze korzystaj z odżywki lub maski, których rolą jest danie włosom składników odżywczych.

Po drugie, odpowiednio dobrana do potrzeb włosów pielęgnacja. Powinna być ona dopasowana do potrzeb konkretnie twoich włosów, nie sugeruj się zatem reklamami w dobieraniu kosmetyków – patrz na ich skład! Jedne włosy potrzebują więcej protein, inne więcej emolientów a jeszcze inne więcej nawilżenia. Obserwuj swoje włosy, czytaj etykiety by sprawdzić, jakich elementów w danej odżywcze jest najwięcej. Kup kilka odżywek o różnych składach – dzięki temu dostarczysz włosom wszystkich składników odżywczych, których one potrzebują.

Na czym poleca olejowanie włosów?

Ważnym elementem pielęgnacji jest również olejowanie włosów. To nakładanie na włosy czystego olejku w niewielkiej ilości w celu ich wzmocnienia, odżywienia i wygładzenia. Olejowanie włosów następuje przed ich myciem. Rozczesz swoje włosy, nałóż na rękę kilka kropel wybranego olejku – na początek może to być zwykła oliwa z oliwek – a następnie wmasuj we włosy, mogą być suche lub wcześniej spryskane hydrolatem albo innym specyfikiem nawilżającym. Pozostaw olej na kilkadziesiąt minut, następnie spłucz i umysł włosy szamponem. Jakie efekty daje olejowanie włosów? Przede wszystkim intensywnie odżywia, gdyż oleje zawierają wiele cennych składników odżywczych, które wnikają w strukturę włosa. Poza tym odbudowuje i chroni przed zniszczeniami. Olejowanie włosów to zabieg zwłaszcza przydatny do wykonywania zimą, gdy nasze włosy są szczególnie narażone na zniszczenia wywołane niskimi temperaturami, a także noszeniem szalików i czapek. Olejowanie włosów pomoże zniwelować przynajmniej część zniszczeń mechanicznych i ochroni nasze włosy przed mrozem.

Redakcja salonfitness.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat mody, urody i życia miesza się w harmonijną symfonię inspiracji! Jesteśmy nie tylko przewodnikiem po najgorętszych trendach w modzie i najskuteczniejszych trikach w pielęgnacji, ale także kompanem w podróży po świecie stylu życia i osobistego rozwoju.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Szansa na zdrowie

22 listopada 2019

Jesteś zainteresowany reklamą?