Manicure tytanowy

Panie bardzo lubią mieć ładne i zadbane paznokcie, w tym celu korzystają z dostępnych metod stylizacji. Bardzo chętnie odwiedzają salony kosmetyczne bądź też wykonują manicure w domowym zaciszy. Obecnie jedna z najpopularniejszych metod to manicure hybrydowy, warto jednak zainteresować się bliżej nową, nieco bardziej innowacyjną metodą jaką jest manicure tytanowy. Można wymienić kilka zasadniczych różnic między tymi dwoma sposobami stylizacji.

Manicure tytanowy w domu?

Wykonanie manicure tytanowego również możliwe jest w domowym zaciszu, wystarczy tylko zaopatrzyć się w odpowiednie produkty, które bez trudu będą dostępne na stronach internetowych. Do jego wykonania nie jest potrzebna lampa, ponieważ nie ma konieczności utwardzania produktów. W pierwszej kolejności należy odpowiednio przygotować płytę po stylizację. Podobnie jak w przypadku innych metod, płytę najpierw należy zmatowić przy użyciu bloku polerskiego, po czym nałożyć bazę. Kolejnym etapem jest nałożenie kolorowego pyłku, który w tej metodzie zastępuje lakiery.

Nakładanie manicure tytanowego

Odrobinę pyłu należy nałożyć na płytkę paznokcia po czym ją wetrzeć. Pyłek sam ulega wchłonięciu nie trzeba go w żaden sposób dodatkowo utwardzać po lampą. Dla pewności, że pyłek będzie dobrze się prezentował, a kolor odpowiednio intensywny, warto tę czynność powtórzyć i nałożyć jeszcze jedną warstwę pyłki. Kolejnym etapem jest nałożenie topu, podobnie jak ma to miejsce w przypadku manicure hybrydowego. Czwartym krokiem jest nałożenie dodatkowego utrwalacza, który sprawi, że manicure będzie utrzymywał się na dłużej. Wykonywanie takiej stylizacji posiada wiele plusów. Przede wszystkim można ją wykonać bez użycia lampy, co wpływa pozytywnie na naszą kondycję zdrowotną. Jak wiadomo, zbyt często i długie trzymanie dłoni pod promieniowaniem UV może prowadzić do chorób skóry.

Ponadto manicure tytanowy wygląda na dłoniach bardziej naturalnie, ponieważ paznokci nie pokrywa tak gruba warstwa jak ma to miejsce w przypadku stylizacji wykonywanych z wykorzystaniem lakierów hybrydowych. Do wyboru zainteresowanych pań jest ponad 300 odcieni pyłku, dlatego też nawet najbardziej wymagająca klientka znajdzie wariant odpowiedni dla siebie. Trzeba jednak zwrócić uwagę także na różnicę w cenie, ponieważ na innowacyjna metoda jest droższa niż wykonanie manicure hybrydowego. O ile w salonie za wykonanie hybrydy należy zapłacić około 100 zł, cena manicure tytanowego może sięgać nawet 150 zł. efekt jednak jest doskonały, dłonie prezentują się naturalnie i elegancko, a kolory są doskonale nasycone.