Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Figury kobiecej sylwetki

24 października 2019

Kobiety przywiązują bardzo dużą wagę do swojej sylwetki. I nawet, gdy brak im zgrabnej i szczupłej sylwetki, to i tak o niej marzą. O idealnej sylwetce decydują proporcjonalne wymiary ciała. Różne są figury kobiecej sylwetki. Lecz figura zmienia się w zależności od wyglądu ciała kobiety. Kobieta szczupła wygląda zupełnie inaczej niż kobieta z nadwagą. Lecz gdyby przytyła będzie posiadać zupełnie inną sylwetę niż wtedy, gdy była szczupła. Jej sylwetka będzie dla wielu nie do rozpoznania.

Czy warto znać swoją sylwetkę?

W każdej sytuacji warto znać swoją sylwetkę. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku zakupu garderoby na przykład przez internet, gdy nie mamy możliwości przymierzenia ubrania. Znając swoją sylwetkę można dokonać zakupu właściwej garderoby. Bo sylwetka kobiet różni się pomiędzy sobą kilkoma cechami, jak wcięciem w talii, szerokością ramion, szerokością bioder, wielkością biustu, rodzajem brzucha, wielkością pośladków, długością i masywnością kończyn. Dobrze dobrany strój, to ważna rzecz. Gdyż może wyeksponować pewne części ciała, na których nam zależy. Albo ukryć mankamenty budowy naszego ciała. I dlatego aby zakupić odpowiednią część garderoby najlepiej znać typ swojej sylwetki. A jest ich kilka, jak np. sylwetka klepsydra, cegła, dzwon, gruszka, jabłko, rożek, kolumna, waza, lizaki, kielich i jeszcze inne.

Jakie są kobiece sylwetki?

Każdy rodzaj sylwetki charakteryzuje się innymi cechami. Swoim wyglądem przypomina jakąś rzecz i dlatego tak jest określany. Na przykład figura gruszka charakteryzuje się tym, że osoba posiada szeroką talię, mały biust, płaski brzuch, lecz szerokie biodra i masywne nogi. Kielich, to sylwetka z dużymi piersiami, szerokimi ramionami, brakiem wcięcia w talii i wąskimi biodrami, oraz długimi nogami. Panie, których figurę określamy jako dzwon posiadają drobne piersi i ramiona, wąską talię, lecz wydatne pośladki i uda. Natomiast kobiety mające sylwetkę jabłka mają płaski tyłek, szczupłe nogi, średniej wielkości biust i wystający brzuch. Waza charakteryzuje się symetrycznością ramion i bioder, dużymi piersiami, długą talią i szczupłymi nogami. Kolumna, to kolejna sylwetka, która jest zgrabną sylwetką.

Charakteryzuje się symetrycznością ramion i bioder, wąską talią i długimi szczupłymi nogami. Odwrotnością sylwetki zwanej kolumną jest sylwetka cegła. Panie o takiej sylwetce nie mają wcięcia w talii i posiadają szerokie ramiona. Oraz masywne nogi i płaskie pośladki. Figura zwana śmiesznie lizakiem posiada szczupłą talię i biodra, długie nogi i duże piersi. Natomiast sylwetka kielich oznacza szerokie ramiona, smukłe biodra, szczupłe i długie nogi, oraz małe piersi i brak wcięcia w talii.

Redakcja salonfitness.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat mody, urody i życia miesza się w harmonijną symfonię inspiracji! Jesteśmy nie tylko przewodnikiem po najgorętszych trendach w modzie i najskuteczniejszych trikach w pielęgnacji, ale także kompanem w podróży po świecie stylu życia i osobistego rozwoju.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Mezoterapia
Leki OTC
Jak zostać fizjoterapeutą

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak zostać fizjoterapeutą